Laser stomatologiczny

Home / Nasza oferta / Laser stomatologiczny

W naszym gabinecie staramy się ułatwić i uprzyjemnić leczenie naszym pacjentom. Jednym z narzędzi, które pomaga nam w tym aspekcie w bardzo dużym zakresie jest LASER STOMATOLOGICZNY firmy Lasotronix. Sprzęt ten daje nam duże możliwości leczenia Państwa dolegliwości na wielu płaszczyznach stomatologii.

 • REDUKCJA BÓLU
 • LEPSZE GOJENIE POZABIEGOWE
 • POZYTYWNE WYNIKI LECZENIA
 • SZEROKI ZAKRES ZASTOSOWAŃ

Laser wykorzystywany jest do szeregu procedur stomatologicznych.
Do najważniejszych należą:

 • Biostymulacja laserowa

  W stomatologii biostymulacja laserowa stanowi cenne uzupełnienie w kompleksowym planie leczenia stomatologicznego. Laseroterapia może być stosowana jako jedyna forma leczenia- monoterapia lub jako terapia wspomagająca, skojarzona z konwencjonalnym leczeniem stomatologicznym czy farmakoterapią. Wywoływane są efekty przeciwbólowy, przeciwzapalny, poprawa krążenia, odżywienia i regeneracji tkanek. 

 • Fotochemiczna dezynfekcja

  Wykorzystywana w sposób szczególny w leczeniu chorób przyzębia w celu eliminacji periopatogenów. Standardem postępowania jest skaling nad- i poddziąsłowy z wygładzeniem powierzchni korzenia, który znacząco eliminuje drobnoustroje, lecz niecałkowicie lub niewystarczająco. Bakterie mogą przebywać w zachyłkach niedostępnych dla narzędzi periodontologicznych. Dlatego istnieje potrzeba stosowania antybiotykoterapii ogólnej i miejscowej, z którą łączą się pewne ograniczenia (rozwój oporności, działania niepożądane). Alternatywnym postępowaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie DEZYNFEKCJI AKTYWOWANEJ ŚWIATŁEM.

 • Wybielanie laserowe

  Przy użyciu specjalnego preparatu wybielającego laser umożliwia wybielenie zębów na jednej wizycie. Ze względu, na krótki czas przebywania kwasowego preparatu na zębach w porównaniu z innymi metodami jest to NAJBEZPIECZNIEJSZY sposób na wybielenie naszych zębów! Efekty widoczne po jednej wizycie w znikomych przypadkach prowadzą do nadwrażliwości pozabiegowej.

 • Mikrochirurgia