Profilaktyka stomatologiczna

Home / Nasza oferta / Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia naszych zębów. Właściwa higiena zapobiega próchnicy, chorobom dziąseł, stanom zapalnym, eliminuje przykry zapach i przebarwienia. W NZOZ iDental wykonywane są profesjonalne zabiegi profilaktyczne przez dyplomowaną higienistkę.

Należą do nich:

 • Scaling

  Zabieg usunięcia kamienia nad- i poddziąsłowego. Wykonywany jest przy pomocy scalera ultradźwiękowego, zakończony polerowaniem oczyszczonych powierzchni. Regularnie wykonywany zapobiega stanom zapalnym dziąseł, powstawaniu kieszeni dziąsłowych, rozchwianiu zębów, a co za tym idzie ich utracie

 • Piaskowanie

  Zabieg usuwania osadu i przebarwień zębów, powstałych w skutek picia kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów. Wykonywany jest za pomocą piaskarki, która wyrzuca pod dużym ciśnieniem mieszankę wody oraz dwuwęglanu sodu, usuwając dokładnie przebarwienia z przestrzeni najtrudniejszych do samodzielnego oczyszczenia.

 • Fluoryzacja

  Zabieg polegający na pokryciu wszystkich powierzchni zębów preparatem o wysokim stężeniu fluoru najczęściej w postaci lakieru. Związki fluoru przenikają do szkliwa zębów wzmacniając je i tworząc barierę ochronną dla bakterii próchnicotwórczych.

 • Lakowanie

  Zabieg polegający na zabezpieczeniu bruzd świeżo wyrzniętych zębów stałych lakiem. Dzięki temu utrudniony jest dostęp bakterii do naturalnych przestrzeni anatomicznych zębów.